דינה של עסקת ליסינג לאחר שהחוכר נפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 11:17, 6 בדצמבר 2014

  אבי ז"ל חכר רכב מחברת ליסינג בשיטה של ליסינג מימוני. כעבור 6 חודשים מתחילת תקופת החכירה נפטר. מה דינו של הרכב ודינה של העסקה? האם הרכב שייך לעזבון המנוח לתקופת החכירה בלבד? האם הרכב שייך לעזבון המנוח במלוא שוויו גם לאחר מימוש אופציית הרכישה? (לא ידוע מה הייתה כוונת המנוח למימוש האופציאה בעוד שנתיים). חברת הליסינג מסרבת לקבל את הרכב בחזרה ולבטל את העסקה. מה הנכון ומה צריך לעשות? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:23, 7 בדצמבר 2014

  לפי דיני הירושה הכלליים, יורשי אביך נכנסים בנעליו. אולם יש לפנות לחוזה חכירת הרכב ולבדוק אם יש בו הוראות מיוחדות למצב של פטירת החוכר. אם אין - מומלץ לפנות לפורום המתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.