רישום דירה ירושה בטאבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 17:44, 9 בדצמבר 2014

  אימי נפטרה לפני 30 שנה וניתן צוו ירושה שנותן 50 % לאבי ו50% לילדים לאחר מיכן מכרנו את הדירה ועברנו לדירה אחרת בדירה זאת לא הי קיים אז אפשרות לסדר את הטאבו ובדירה החדשה רשומים כל הילדים ללא שום רישום שזה שלהם מצוו ירושה כל שהוא ,ובמקביל אבי שילם מזומן ל3 ילדים מתוך 5 ובוצעו הקנאות וקינינים בבית דין רבני שהוציאו מסמך שהם מיסתלקים מהירושה , כעת ניתן לסדר את הטאבו השאלה כעת האם בשטר מכר ניתן לרשום רק את הילדים שלא קיבלו במזומן את חלקם בהתאם להוראת הבית דין רבני ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:28, 9 בדצמבר 2014

  התשובה כאן היא עקרונית: לצורך רישום מכר יש להגיש אישורי מסים. לפיכך שטרי המכר צריכים להתאים למה שדווח לרשות המסים. אם הרישום הוא מכח צו ירושה בלבד, כי אז השטרות לרישום צריכים להתאים לצו ירושה שניתן. אם היו הסתלקויות, יש לבקש צו ירושה שיתאים למצב הירושה לאחר ההסתלקויות.

  למידע נוסף מומלץ לפנות לייעוץ אישי. בהתאם לתנאי המקרה תקבל את הפתרון המוצע המתאים למצבכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.