השלמת משכנתא לכספי העיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 10:45, 17 בדצמבר 2014

  היי , 1. האם במחירי שוק הנדל"ן של היום :אם תנאי בצוואה שמתנה את קבלת כספי עיזבון ליורש בכך שירכוש דירה למגורים הוא תנאי בלתי סביר מאחר והוא חייב לקחת על עצמו הלוואת משכנתא גדולה שאין ביכולתו הכלכלית להחזיר אותה ? 2. בית המשפט עשוי לבוא לקראת אותו יורש בטענה שמדובר בתנאי בלתי סביר/חוקי ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:50, 18 בדצמבר 2014

  (1) כיוון שיש שונות גדולה במחירי דירות בישראל, ייתכן מאוד שסבירותו של התנאי היא יחסית: אם הצוואה אינה מחייבת רכישת דירה במקום מסויים ורק שם בלבד, אפשר שהיורש ירכוש דירה זולה במקום זול יחסית, כך שלא ייאלץ לקחת הלוואה בסכום מופרז.

  (2) תנאי כזה איננו "בלתי חוקי" לדעתי וגם אינו "בלתי סביר" לדעתי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.