ירושה וצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 15:41, 24 בדצמבר 2014

  שלום רב, לאבי מספר נכסי נדל"ן שירש מאביו ז"ל עפ"י צוואה. הנכסים חולקו באופן בלתי שיוויוני לחלוטין מול אחיו (הוא קיבל כמעט את הכל והם כמעט שום דבר), מטבע הדברים נוצרה ביניהם אוירה עכורה, מתחים, כעסים וסיכסוך מתמשך. בשיחות פרטיות ביני לבין ארבעת אחיי הבענו הסכמה משותפת בע"פ לכך שביום מן הימים (שההורים יחיו עד מאה ועשרים) ובמיוחד במידה ואבי יחזור על אותה טעות ויוריש בצוואתו את נכסיו ליורש אחד בלבד, אנו רוצים מעוניינים לחלק את הרכוש בצורה שווה בין כולם גם אם הדבר יהיה בניגוד לרצונו. 1. אני נוטה לכך שלא נסתפק בסיכום שבעל פה ונחתום על הסכם כתוב. האם ניתן לעשות זאת לבד ללא עו"ד? האם נדרשים עדים לחתימה? 2. אני מבין מקריאת חומר בנושא שהיבט המיסוי הוא בעל חשיבות רבה בהקשר זה. האם הוא עומד בסתירה לרצוננו המשותף? (כלומר הסתלקות מצוואה קיימת וחלוקת הרכוש תייצר מצב בו נשלם מס גבוה או וודאי לעומת מצב בו אדם מקבל רכוש בירושה) תודה מראש גלעד

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:11, 24 בדצמבר 2014

  1) כל דבר ניתן לעשות ללא עורך דין. השאלה היא האם יש לכם ידע מספיק לגבי כל ההבטים וההשלכות של הפעולה הנעשית.

  2) אין צורך בעדים.

  3) הורשה היא העברת רכוש מכח חוק ואיננה פעולה כלכלית רצונית המחייבת תשלום מס. העברת רכוש רצונית בין שני אנשים היא בעקרון פעולה כלכלית המחייבת דיווח לרשויות המס וייתכן גם תשלום מסים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.