הוצאה לפועל-כונס נכסים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 10:37, 5 בינואר 2015

  שלום אמי נפטרה לפני 3 שנים אני ואחי הינם היורשים אבי עזב( הוריי פרודים ולא גרושים ) אותנו מגיל 16 ואני בן 31 מאז שאימי נפטרה אני מתגורר בדירה שגרנו מאז ילדותי מגיל 16 לא שולם על הבית ארנונה ומים (כי אבי עזב ולא שילם את חובתו כולל מזונות עד היום ) אני משלם רק חשמל הגיע אלי מכתב מהוצאה לפועל שמורה שהדירה מעוקלת בגלל החובות ושאני (הבן) הינו פולש בדירה ואני צריך להמציא מכתב תוך 14 יום לחוות את דעתי בעניין אבי הציע לי לשלם את כל החובות כולל המזונות שהינו חייב לי והדירה תישאר בבעלותי הדירה נמצאת מול מכון מור הדירה שווה בערך כ 800,000 ש"ח והחובות ע"ס 500,000 ש"ח אני מתלבט האם לשלם את החובות ולהישאר עם הבית או פשוט לעזוב את הבית ולהשכיר דירה ולהתחיל חיים ללא חובות או שבכלל יש לי זכויות כלשהם על הדירה ושווה להשקיע על עו"ד , אם כן מה יצא לי מזה והאם זה שווה את ההשקעה תודה קובי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:28, 5 בינואר 2015

  דרושה לך התיעצות מסודרת ומבוססת על ברור עובדות וקריאת מסמכים. המסגרת של הפורום אינה מתאימה לשאלתך. למידע נוסף מומלץ לפנות לייעוץ אישי. בהתאם לעובדות ולמצב המשפטי של המקרה תקבל את הפתרון המוצע המתאים לך ביותר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.