ירושה מדוד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ויויאן שפרניק

  נשלח ע"יויויאן שפרניק 11:36, 8 בינואר 2015

  שלום, דוד שלנו אח של אבינו ז"ל נפטר והשאיר דירה, הדוד היה אדם ערירי כך שאחותו והאחיינים (ילדיהם של האחים שאינם בין החיים) הם היורשים של הדירה, שני אחיינים שגרים בחול ויתרו על חלקם לטובת הדודה וחתמו על ויתור. תוך כדי הטיפול בעניין מכירת הדירה הדודה נפטרה. השאלה שלנו היא: האם כעת כשהדודה נפטרה האם הויתור של האחיינים תקף לגבי ילדיה של הדודה או כעת העניין משתנה ואנחנו האחיינים מצד האבא שלנו והאחיינים מצד הדודה שנפטרה בינתיים נמצאים באותה סיטואצייה לגבי חלוקת הדירה. עד לפטירתה החלוקה הייתה שהיא מקבלת 60% מכלל הירושה (הויתור של שני האחיינים עומד על 40%) האם כעת התמונה משתנה, הויתור של האחיינים מתחלק באופן שווה בין כל היורשים. תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:28, 12 בינואר 2015

  התשובה תלויה בכוונת המסתלקים - מי שהסתלק לטובת אדם מסויים והסתלקותו טרם נכנסה לתוקף, הסתלקותו בטלה. אם ההסתלקות כבר קבלה תוקף, הרי שהיא קיימת ושרירה. תשובה פרטנית מחייבת בדיקת המסמכים והעובדות המסויימות של הענין. בהתאם לעובדות המסויימות ניתן לתת תשובה מדוייקת יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.