חתימת נוטריון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 13:09, 25 בינואר 2015

  שלום רב, הורים שלי ערכו צוואה כל אחד בנפרד אצל עו"ד. רציתי לדעת האם צריך גם חתימת נוטריון על כל העותקים של הצוואה. העורך דין דורש תוספת של 500 שקל לחתימת נוטריון. מה נותן תוספת החתימת נוטריון לצוואה והאם כדאי לבצע זאת? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:39, 25 בינואר 2015

  חתימת צוואה בפני נוטריון היא אחת מדרכי עשיית הצוואה. יש לה יתרונות במישור הוכחת הצוואה ותקינות עשייתה. אישור עשיית צוואה בפני נוטריון כרוך בתשלום שכר נוטריון. שכר הנוטריון נקבע על ידי משרד המשפטים. בצע חיפויש לגבי תעריפי נוטריון ותראה את רשימת התעריפים הממשלתית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.