חתימה על צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 11:33, 27 בינואר 2015

  שלום 1.האם ניתן לקחת צוואה שנכתבה באופן עצמאי, או על ידי עורך דין מסויים, ולחתום עליה בפני נוטריון שלא היה מעורב בכתיבתה? 2. אם כן, האם הנוטריון צריך לקרוא את הכתוב בה ולוודא שנערכה נכון, או שמעורבותו מסתכמת בחתימות בלבד? 3. האם כשחותמים בפני נוטריון, נדרשים בנוסף שני עדים? תודה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:29, 1 בפברואר 2015

  תשובות:
  1) כן .

  2) תפקיד הנוטריון לעבור עם המצווה על הצוואה ולברר שהמצווה מבין את תוכן הצוואה. אם יש לו ספק בהבנת הצוואה על ידי המצווה, הנוטריון אינו מאשר את עשיית הצוואה על ידי אותו מצווה.

  3) ממש לא. הרעיון הוא שחתימת הנוטריון על אישור עשיית הצוואה שוללת כל צורך במעורבות של אדם אחר. אימות הנוטריון הוא הן לעצם עשיית הצוואה, הן לעצם חתימ הצוואה והן להבנתו של המצווה את תוכן הצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.