אימוץ בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 17:52, 11 בפברואר 2015

  שלום רב, אני אלמן. האם אני יכול לתת הוראה בצוואה שאם אני נפטר וילדיי עדיין קטינים הם יאומצו על ידי אחותי (אחותי הסכימה) האם הוראה כזאת תשפיע לטובה ותגרום לרשויות לאשר את האימוץ בהנחה שאחותי כשירה לאימוץ ? תודה רבה !

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:36, 11 בפברואר 2015

  אימוץ הוא הליך מורכב ומסובך. אפשר לכול הוראה מתאימה בצוואה, אך אין די בה כדי שיתבצע הליך של אימוץ. מומלץ שתתייעץ בפורום מתאים שעוסק גם באימוץ.

  תגובה
 • 15:55, 16 בפברואר 2015

  אוקיי תודה רבה לך עו"ד גדות !

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.