• רפי

  נשלח ע"ירפי 16:44, 24 בפברואר 2015

  שלום, אבקש הסבר???אני מצטט מפסק הדין. אינו מובן לי! הצדדים:(חלוקת צוואה) מקובלת עלינו הצעת בית המשפט על פיה לסילוק מלא וסופי של הטענות והתביעות שבין הצדדים, לרבות תיקים תלויים ועומדים. בית המשפט ייקבע לפשרה לפי סעיף 79א!לשאלתי (1) האם הדבר אומר שאיני יכול אף פעם לתבוע הצד השני?(2) האם אני יכול לתבוע הצד השני על תכולת בית של המנוחה, למרות פסק הדין? שהסכימו שהכול שווה בשווה? פרוש הפסק דין כאילו אומר שאיני יכול לדרוש חצי מהתכולה? שנמצאת אצל הצד השני עוד מהיותו אפוטרופוס?! אסור יותר לתבוע???? מודה לתשובה מלאה!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:11, 26 בפברואר 2015

  אם אתה מסכים לפשרה על כל התביעות והטענות ואם התכולה היא חלק מהתביעות והטענות, הרי שלא תוכל לתבוע עוד בעתיד בענין זה,

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.