צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נאוה ישראל

  נשלח ע"ינאוה ישראל 09:51, 25 בפברואר 2015

  סבי ז"ל בעל נחלה חקלאית, היו לו 2 בנות ובן, אימי היא הבת היחידה שנותרה בחיים, כאשר מגישים בקשה לצו ירושה, יש להגיש תעודת פטירה של סבי, מה לגבי האח והאחות שאינם בחיים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:13, 26 בפברואר 2015

  שם תוכן הודעה: טופס הבקשה לצו ירושה כולל פרק של התייחסות ליורשים שנפטרו לפני המוריש וליורשים שנפטרו אחרי מות המוריש. אם ניתן כבר צו ירושה לגבי יורשים שנפטרו, יש לציין זאת ולצרף העתק ממנו. אם טרם ניתן צו ירושה ליורש שנפטר, מומלץ לצרף תעודת פטירה של אותו יורש שנפטר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.