מתנות כספיות שניתנו לבת אשר טיפלה באב וגם ירשה לבדה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דוידה

  נשלח ע"ידוידה 14:11, 2 במרץ 2015

  היות ורק היא עזרה לו,קנתה,ביקרה,טיפלה בו וכו" .הוא היה תלותי בה. ובנוסף היא גם קיבלה את כל כספו בירושה ויתר האחים לא קיבלו כלום. יתר האחים (כמו נשרים) ברוב חוצפתם, מעונינים עכשיו לקבל גם חלק מהירושה וגם מהמתנות אותם קיבלה הבת מאביה,בחייו. מה הדין אשר יפסק במיקרה כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:43, 3 במרץ 2015

  מתנה היא מתנה. אם המתנה ניתנה בחייו של המנוח וכשניתנה המנוח היה בשליטה מלאה של ענייניו ובצלילות דעת, אין ליורשים זכות לאותן מתנות וגם יתקשו מאוד לתבוע ביטול של מתנות כאלו. . לגבי הירושה - אם יש צוואה, יש ללכת לפיה או להגיש התנגדות לה. אם אין צוואה - כל הילדים יורשים בשוויון ואין משמעות לפי החוק להיותו של אחד היורשים "ילד טוב" לעומת היורשים האחרים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.