מנהל עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 09:34, 5 במרץ 2015

  אחיינתי שהיא עו"ד טוענת שהיא מנהלת העיזבון. בצוואה לא כתוב כלום על כך. היא מבקשת סכום גבוה על רישום בטאבו של דירה וכן על הסדר בנכס נוסף וכן על החלוקה של חשבון הבנק. לפני מות המוריש היא ניהלה את כל עינינו הפיננסים ויש לה יפוי כח. שאלתי היא האם אני חייבת להעזר בשרותיה והאם בכלל אני זקוקה לעו"ד לצורך קיום הצוואה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:44, 5 במרץ 2015

  מינוי מנהל עזבון יכול להכלל בצו קיום שניתן לצוואה (אם בצוואה מופיעה הוראה בדבר מינוי מנהל עזבון) או יכול להנתן בנפרד - אם מי מהיורשים בקש מינו של מנהל עזבון. אם את יורשת את יכולה לבדוק בעצמך אצל מי שנתן את צו הקיום. בהעדר מינוי מנהל עזבון - אין סמכות לאף אחד לנהל את העזבון עבור כל היורשים.

  אם מדובר בעזבון פשוט אין צורך במנהל עזבון.

  מנהל עזבון אינו זכאי לשכר, אלא לפי החלטה של בית משפט למשפחה. אסור לו לדרוש שכר מהיורשים או לגבות שכר על דעת עצמו מן העזבון.

  אם אחייניתך באמת עורכת דין ואם היא טוענת להיותה מנהל עזבון ללא מינוי כדין או אם היא מנהלת עזבון ודרשה שכר - ראוי שתפני בתלונה מתאימה ללשכת עורכי הדין.

  משמת אדם, כל הרשאה שנתן לגבי ניהול ענייניו וכל יפוי כח (למעט יפוי כח שהוגדר בלתי חוזר והוא אכן כזה לפי החוק) ב ט ל !!!

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.