היסתלקות מעיזבון. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 21:41, 9 במרץ 2015

  שלום לעו״ד גנות. תודה על תשובתך הקודמת . אחד היורשים הגיש בקשה לצו ירושה , הבקשה נימצאת בבדיקה אצל האפטרופוס הכללי , היורש שהגיש את הבקשה לצו , חזר בו וחתם על ניירת היסתלקות , לטובת שני יורשים , שעבורה שולם סכום כספי , מולאה ניירת חדשה לצו ירושה ,עי׳ אחד היורשים , + ניירת ההיסתלקות . לאחר יממה , חזר בו שוב היורש , והבקשה הראשונה לצו הירושה נישארה בעינה , (כך הודיע לנו העו״ד .) ועדיין בבדיקה אצל האפטרופוס הכללי . דבר זה יצר היתנהלות קלוקלת מצד היורש. שזו כבר פעם שנייה , שחותם על היסתלקות וחוזר בו מהחתימה . מהלכים אילו עלו לנו כבר אלפי שקלים. ואף ביקשנו את כספנו חזרה מהעו״ד , אך זה הפנה אותנו אל האח מגיש הצו . האים קמה לנו זכות להגיש היתנגדות בעילה של , שאינו יכול ליטעון שהפה שאסר הוא הפה שהתיר . הוספת תגובה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:16, 11 במרץ 2015

  1) התנגדות - איני מבין למה אתה רוצה להתנגד. הרי יש לך ענין בצו ירושה.

  2) נזק כספי - אם אתה סבור שנגרם לך נזק כספי, תבע אותו יורש שגרם לך נזק. אם מדובר במספר אלפי שקלים, יש סמכות גם לבית משפט לתביעות קטנות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.