חלוקת הירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גדעון

  נשלח ע"יגדעון 14:01, 18 במרץ 2015

  יש לי שתי דירות שאינן זהות בערכן, אותן אני מבקש להוריש לשלשת ילדי כדי שלא יתעורר ויכוח בין האחים אם למכור הדירות ולחלק את תמורתן ואו אם להשאירן בבעלותם המשותפת אני מבקש לרשום בצוואה שקבלתן תהיה כפופה לחלוקתם בין היורשים בכל צורה שהיא מותנת בכך שתעשה בהסכמה של פה אחד בין 3 היורשים שאלתי איפה היא כדלקמן האם בקשה כזו אכן תחייב היורשים להגיע לכל החלטה שהיא בהסכמה של פה אחד או חלילה תוספת כזו עלולה ליצור בעיות שאינני צופה אותן ברגע זה . א

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:53, 22 במרץ 2015

  התשובה לשתי שאלותיך היא "כן": אתה יכול לכלול בצוואה כמעט כל הוראה שתעלה על דעתך. והוראות שאינן ברורות לחלוטין עלולות לגרום לצרות צרורות שאינך יכול לצפותן כעת.
  יעוץ טוב יותר תוכל לקבל במסגרת פניה ליעוץ אישי, שלא במסגרת כללית כמו פורום זה. במסגרתה נברר בדיוק ובאופן פרטני את מטרותיך ושאיפותיך ונחשוב על פתרון יעיל ומועיל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.