הורשת נכסים שטרם הועברו אליי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 14:57, 31 במרץ 2015

  שלום לעו"ד, הייתי מעוניין לדעת האם אני יכול לרשום בצוואה גם נכסים שטרם הועברו אליי, האם צוואה כזו חוקית ותקפה? אפרט מעט יותר, אבי בן 96 (עדיין בחיים, אבל לא צלול) רשם צוואה שבה אני עתיד לקבל את דירתו. האם אני יכול לרשום צוואה כבר כיום על הדירה הזו שתעבור ליורשיי. ומה על מקרה שבו אני נפטר לפני אבי האם צוואתי תהא תקפה? אודה לתשובתך, סוגיה זו מטרידה אותי עד מאוד

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:35, 31 במרץ 2015

  אפשר לצוות כך. אם תלך לעולמך לפני אביך, צוואתך תחול רק על מה שקבלת או שהיה שלך נכון לעת פטירתך. במקרה כזה מי שיירש את אביך במקומך יהיו ילדיך בחלקים שווים זה לזה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.