• משה גונן

  נשלח ע"ימשה גונן 15:05, 19 באפריל 2015

  עו"ד רונן גדות שלום, אימי נפטרה לפני כשנה, קיבלתי מרשם הירושות צו קיום צוואתה של אימי. הייתי בטאבו ומסרתי להם את הצו והם עשו מה שעשו ואמרו לי שלמחרת כבר אוכל לראות נסח טאבו מעודכן. ואכן למחרת הוצאתי נסח טאבו ולהפתעתי ראיתי שהדירה של הורי רשומה כרגע על שמי ועל שם אבי שנפטר כבר לפני 12 שנה. אין בידי צוואה של אבי, ומבחינתי אימי היתה היורשת היחידה לאחר מותו של אבי. מה עלי לעשות כדי שהדירה בשלמותה תהיה רשומה על שמי? תודה ויום נעים משה גונן נייד: 052-8806569

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:41, 19 באפריל 2015

  צו קיום צוואת אמך מתייחס לעזבונה בלבד. עזבונה כלל רק את זכויותיה בדירה. יש לנקוט הליך ירושה לגבי אביך ולהגיש את צו הירושה לרישום. אם אתה ילד יחיד, תירש הכל. אם לא - תחלוק עם היורשים האחרים של אביך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.