צוואה הדדית וחלוקת רכוש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 12:25, 22 באפריל 2015

  שלום רב! הורי עשו צוואה הדדית בשנת 2003. בצוואה הורישו האחד לשני את כל הרכוש ולאחר מכן חילקו את הרכוש בין שלושת הילדים. אימי נפטרה . אחד מהנכסים חולק בין שני ילדים. האם כיום כשאחד מההורים חי ניתן להעביר זכות המוקנית בצוואה של מחצית מהנכס לטובתו של האח השלישי כאקט של איזון למשל או עבור תמורה כספית? האם מספיק רישום בטאבו של מחצית הנכס או שהיורש בעל הזכות על פי הצוואה צריך גם לחתום על מכתב וויתור ? האם בכלל ניתן לבצע פעולה כזאת? כמובן שהעברה בטאבו תעשה ע"י ההורה שנותר החיים ובהסכמתו. מודה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:49, 24 באפריל 2015

  התשובה העקרונית - ניתן. התשובה המפורטת - יש עובדות רבות ולשון צוואה שיש לבדוק ורק אחרי כן ניתן יהיה להציע פתרון משפטי מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.