צוואה מורכבת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 09:37, 25 באפריל 2015

  יש לי מצב מורכב. אני אם חד הורית (תרומת זרע) לילדה בת שנתיים. אני מתגוררת בביתה של אמי, שהינה מבוגרת וחולנית (מתהלכת עם הליכון), ואתנו גר גם אחי הבכור והיחיד שהינו בעל פיגור שכלי. ברצוני לערוך צוואה למקרה מותי חו"ח בעוד בתי קטינה. שאלותיי: 1. במידה ואמות באופן פתאומי בעוד אמי בחיים. האם במקרה זה אוכל לצוות בצוואתי שאמי תגדל את בתי בביתה, ולשם כך תעסיק או-פר במישרה מלאה שתגדל אותה? האם המדינה תאפשר זאת לאור העובדה שאמי חולנית ומבוגרת ואחי בעל פיגור שכלי (המדינה תטען שזה יעמיד את בתי בסיכון. בפועל אין כל סיכון)? 2. במידה ואמות לאחר מות אמי. האם במקרה זה, אוכל לצוות בצוואתי שבתי תישלח לארה"ב ותחיה עם בת דודי ומשפחתה? האם המדינה תאפשר זאת? אין לי אף אחד אחר שיכול לגדל את בתי במקרה של חו"ח, ואני חוששת שרשויות הרווחה יוציאו את בתי מהבית וישלחו אותה למשפחת אומנה, שתתייחס אליה בהגינות במקרה הטוב, או יחס גרוע/פנימיה במקרה הרע. אני רוצה להבטיח את המקסימום ע"י צוואה. אשמח לתשובה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:36, 26 באפריל 2015

  כפי שכתבת אכן מדובר בצוואה לא פשוטה. בעקרון את יכולה לתת הוראות כמט כאוות נפשך, אבל במצב בו יש יורש והיורש קטין ואין לו אפוטרופוס טבעי שמסוגל לדאוג לענייניו של הקטין, עשוי ב"כ היועץ המשפטי לממשלה להתערב בהליך למען טובת הילד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.