הפקדת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 09:08, 21 במאי 2015

  שתי צוואות שהן הדדיות אחת לשנייה שרוצים להפקידה אצל הרשם. 1.האם צריך לשלם עבור ההפקדה מראש באינטרנט? 2. האם צריך לקבוע תור עבור ההפקדה, או להגיע במועדי קבלת קהל ואז ניתן לשלם ולהפקיד במקום? 3. התשלום במקרה זה הוא כפול? (כלומר, למרות שהינן הדדיות, כל אחת מופקדת בנפרד וחל עליה תשלום מלא?) תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:29, 27 במאי 2015

  (1) בלשכת הרשם יש עמדת מחשב עם מדפסת. אפשר לשלם במקום בכרטיס אשראי ולהדפיס את אישור התשלום. אפשר גם לקבל שם שוברים לביצוע תשלום במזומן בדואר.

  (2) אין חובה לקבוע תור

  (3) כן - כל מצווה שרוצה להפקיד את צוואתו חייב להתייצב בעצמו עם צוואה מקורית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.