צוואות שונות במקומות שונים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 08:18, 4 ביוני 2015

  אני מניח שרצוי שאדם ישאיר צוואה אחת לכל רכושו בישראל ובחו"ל אולם מה קורה אם אדם השאיר כמה צוואות שונות מתאריכים שונים ברחבי הגלובוס המתייחסות לרכוש שיש לו שהוא חובק עולם. בצוואה אחת בישראל הוא מתייחס לכל רכושו בישראל ובחו"ל . בצוואה מאוחרת יותר הוא מתייחס לרכוש שלו רק ברוסיה. ו ובצוואה שלישית מאוחרת עוד יותר הוא מתייחס לרכוש שלו בארה"ב בלבד. למעשה יש כאן צוואה בחלקים. האם ניתן לקיים את שלושת הצוואות יחד בתנאי שאינן סותרות אחת את השניה? ובמידה ויש צוואה אחת בישראל אשר סותרת לגבי הרכוש בעולם אך היא מוקדמת שכללה את כל רכושו בעולם בישראל ובחו"ל. אך מאוחר יותר הוא השאיר לכל אזור בעולם צוואה נפרד: ברוסיה ובארה"ב כדי להקל על הפרוצדורות שם. האם ניתן יהיה להשתמש בצוואה בישראל רק לגבי הרכוש שהוא הוריש בישראל שאין צוואה המשנה את החלטתו לגבי הרכוש בישראל. אך בארה"ב וברוסיה יש צוואות ששינו את מה שהוא השאיר בצוואה בישראל לגבי אזורים אלה בלבד מבלי להתייחס לרכושו בישראל בצוואות המאוחרות. האם ניתן יהיה להשתמש בצוואה בארה"ב ובצוואה ברוסיה בנוסף לצוואה שהשאיר בישראל??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:05, 4 ביוני 2015

  הדין בישראל קובע שעל רכוש הנמצא מחוץ לישראל יחול דין הירושה באותו מקום בו נמצא הרכוש. לפיכך מומלץ להתייעץ עם מומחים לדיני הירושה באותן מדינות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.