צו ירושה וחלוקת עזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אברהם

  נשלח ע"יאברהם 10:59, 15 ביוני 2015

  שלום רב, רקע- ירושה שכוללת (באותו בניין): דירת מגורים, 2 נכסים מסחריים (משרדים) ועוד נכס (בעירייה רשומה כמסחרי, בתב"ע מגורים- משמש כמשרד). כל אחד משלושת הנכסים הראשונים מחולקים 50% על שם הסבתא שנפטרה, ולכל אחד מילדיה (שלושה) 1/6. הנכס הרביעי כולו על שם הסבתא. מספר שאלות בנושא לפני ביצוע צו ירושה: 1. ישנו מס ירושה על נכסים הרשומים כמסחרי? 2. שניים מהילדים מעוניינים לבצע חלוקה כלשהי בין הנכסים וחסכונות הסבתא, ע"י מכירה-קנייה אחד מהשני, כך שכל אחד יחזיק באופן בלעדי בנכס מסוים. האח השלישי מתנגד ומעוניין להשאיר את המצב כמו שהוא (הינו בעל נכסים נוספים). ניתן לחייב אותו בצורה כלשהי? 3. אחד הנכדים עבר בינתיים לדירת המגורים, ללא חוזה או שכ"ד. יתכן ומצב זה ייצור בעיות בהמשך?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:54, 15 ביוני 2015

  1. לא

  2. לגבי מקרקעין ומטלטלין אפשר לנקוט הליך של פרוק שיתוף.

  3. כן. כדאי מאוד שיהיה אתו חוזה מסודר שמבטיח גם את יציאתו בתנאים מוסכמים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.