טיפול בחובות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 13:43, 15 ביוני 2015

  הי, בן משפחה נפטר והותיר אחריו דירת מגורים ומשרדים, אך גם חובות (בנקים, חברות סלולר, כרטיסי אשראי) הוגשה בקשה לצו ירושה. כיצד היורשיעם צריכים להתמודד עם דרישות התשלום? האם יש לשלם במיידי? האם רק לאחר קבלת צו הירושה? האם ניתן לדחות את כל החובות לאחר מימוש הנכסים? האם יש אפשרות לאיחוד חובות ותשלומים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:05, 16 ביוני 2015

  החוק קובע כי יש חובה לפרוע את חובות המנוח. מי שיורש יורש גם חובות וגם זכויות. כל עוד לא חולק העזבון בפועל, יורש אינו חייב לשלם מכיסו דבר. יש בחוק נוהל כיצד לפעול ומומלץ להעזר במי שמבין לפני נקיטת פעולות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.