צוואה בכתב יד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלינור

  נשלח ע"יאלינור 21:31, 23 ביוני 2015

  לפניי שנה עשיתי צוואה אצל עורך דין במשך השנה הגרוש שלי נפטר ונגלת בפניי תמונה שאחד מילדיי מערים קשיים ופועל בדרכים לא ראויות בחלוקת הרכוש של אביו עם אחיו לאחר שיחה איתו הבהרתי לו שאני כועסת ומאוכזבת מימנו ומבחינתי החלק שלו אצלי יתחלק בין האחים במילים פשוטות אני מנשלת אותו על מעשיו הכנתי מסמך בכתב ידי שמבטל את הצוואה הקודמת וניסחתי את רצוני לגביי חלוקת הרכוש. מחר אני ימסור העתקים ל2 חברותיי לשמור על המסמך האם אני צריכה לרשום למה אני מנשלת את הילד המדובר? האם יש עוד דרישות לחוק בקשר לצוואה שבכתב אודה מראש על התיחסותך תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:00, 24 ביוני 2015

  1. אין חובה בצוואה לנמק הוראות. מוריש אינו צריך לתרץ. אפשר להוסיף הסבר אם זה חשוב לך שיורשייך יבינו מדוע פעלת כפי שפעלת.

  2. אני ממליץ תמיד להפקיד צוואה אצל הרשם לענייני ירושה. זאת טרחה ששכרה בצדה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.