התנגדות לצו קיום צוואה. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שירי

  נשלח ע"ישירי 01:31, 25 ביוני 2015

  דודתי קיבלה ירושה(עפ"י צוואה נוטוריונית שהירושה מגיעה לה)לפני כשבוע קיבלה צו התנגדות לקיום צוואה מקרובת משפחה מאוד רחוקה.זה קרה כחודש אחרי שהירושה הועברה לדודתי אחרי מתן צו כמובן. כרגע דודותי צריכה לקחת את שירותיו של עו"ד .מהו הסכם שכר הטירחה האידיאלי למקרה שכזה.?האם שכר "פיקס"? יש לציין שלדודתי אין הרבה כסף..

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:49, 26 ביוני 2015

  שאלתך כללית מדי. שכר טרחה נקבע לפי הענין המסויים וכל עו"ד נוהג לתמחר אחרת את שרותיו. יש תעריף מומלץ של לשכת עורכי הדין אך איננו מחייב, אלא משמש בסיס להשוואה. אם דודתך במצב כלכלי גרוע, היא יכולה לפנות לאחד הגורמים המעניקים סיוע משפטי בחינם או בהנחה גדולה, כמו הלשכה לסיוע משפטי של משרד המשפטים, או מסגרת "פרו בונו" של לשכת עורכי הדין. נדמה לי שגם ארגון נעמת נותן לפחות יעוץ משפטי ראשוני חינם לנשים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.