חשבון בנק עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • המבקש

  נשלח ע"יהמבקש 22:13, 27 ביוני 2015

  ישנו חשבון עיזבון שהאח הבכור נהיה בעליו מתוקף סעיף אריכות ימים, לאחר פטירת המנוחים וברצונם. לפי הצוואה+צו קיום צוואה, הכספים בחשבון הינם מחלוקים שווה בשווה. אין מנהל עיזבון. האח הבכור אחראי על החלוקה. "מעין "נאמן" על החשבון. עד עכשיו , היורש הבכור הזה היה מחלק ליורשים שווה בשווה לפי רצונו. היום אחד מהיורשים צריך/רוצה סכום כסף מחלקו היחסי . ( לדוגמה: בחלקו היחסי יש 40 אלש"ח, הוא מבקש מחלקו 15 אלש"ח) 1. האם האח הבכור יכול לסרב לו ? 2. מה ניתן לעשות חוקית כנגדו אם הוא מסרב?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:59, 28 ביוני 2015

  תמיהה היא מדוע היורשים נזקקים ל"שרותיו" של האח הבכור. ייטול כל אחד את חלקו ויעשה בו כרצונו. אם האח מנהל החשבון מסרב, אפשר להגיש תביעה בית משפט למשפחה .

  תגובה
 • 16:39, 28 ביוני 2015

  החשבון בנק רשום על שמו . הוא יכול הגיד שכרגע הוא לא משחחר כספים מסיבות שונות. עדיין פתרון התביעה לביהמ"ש למשפחה עומד בעינו ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:53, 29 ביוני 2015

  אם אין הסכמה על חלוקת הכספים ואם יש טענה שהכספים באותו חשבון אינם של האח אלא של המנוחים, ואם מי מהאחים האחרים חש מקופח ואין הסכמות, הסמכות לדון היא של בית המשפט למשפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.