דירה שהזכות למגורים בה איננה של בעל הדירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 05:49, 30 ביוני 2015

  שלום לפני כ-25 סבי הלך לעולמו והוריש לי דירה. הדירה רשומה על שמי ובבעלותי הבלעדית, אך בימי חייו אבי (שיזכה לחיים ארוכים) הזכות למגורים או לקבלת השכירות עבור הדירה הינם שלו. כיום (ולמעשה מאז פטירת הסב) אבי אינו גר בדירה, והוא מקבל עבורה דמי שכירות. שאלתי - האם אני רשאי למכור את הדירה, לקנות אחרת תחתיה למגורי, ולשלם לאבי את דמי השכירות? (לחלופין אפשר לשאול האם אני רשאי להכנס כשוכר לדירה הנוכחית?) תודה מראש עמית

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:40, 30 ביוני 2015

  יש לבדוק את הוראות הצוואה מכחה ירשת את הדירה ואביך קבל זכות מגורים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.