צוואה הדדית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מכבי

  נשלח ע"ימכבי 19:26, 1 ביולי 2015

  הוריי עשו אצל עו״ד צוואה הדדית לפניי שנתיים. אבי נפטר ועכשו הרכוש כתוב על שם אמא. האם אמא יכולה לעשות צוואה חדשה או לשנות ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:34, 5 ביולי 2015

  התשובה - כן. אבל משמעותה של צוואה חדשה המשנה מן הצוואה הקודמת ההדדית היא שהצוואה של אביך גם היא בטלה בדיעבד וירושת אביך תהיה לפי חוק.

  תגובה
 • 11:49, 5 ביולי 2015

  אז לפי מה שהבנתי אמא כן יכולה לבטל או לשנות את הצוואה ההדדית ?? בלי שום בעיה ??
  אז מה זה התיקן לחוק הירושה שיצא בשנת 2005?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:56, 5 ביולי 2015

  תיקון החוק יצר השלכה / מחיר לשינויה של צוואה הדדית: מי שחורג מהצוואה ההדדית מפסיד את מה שזכה בו לפי הצוואה ויירש לפי החוק. לעתים אין לכך משמעות כלכלית ולעתים כן יש לכך משמעות כלכלית.

  תגובה
 • 12:22, 15 באוגוסט 2015

  האם צריך לציין בצוואה בפרוטרוט איזה נכס אני מוריש לכל אחד ואיזה חשבון אני מוריש לכל אחד או להסתפק בחלוקה רכושי בחלקים שווים לכולם האם זה לא יגרום לויכוח בין היורשים. כמו כן מה אני עושה עם הירושה לאחר שאני ואשתי חתמנו עליה ובתצהיר של עורך דין שחתם על הצוואה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.