• יוסי

  נשלח ע"ייוסי 14:53, 9 ביולי 2015

  אמי נפטרה לפני מספר חודשים, לה ולאבא שלי שיחיה יש חשבון משותף, באותו חשבון יש תכנית חסכון שמשועבדת להלוואה, ההלוואה במרחק של 15 אלף שח מהחסכון ואז אנחנו מעוניין לחסות איתה את ההלוואה. החשבון בבנק רשום כרגע כחשבונם של אבי ושל יורשי אמי ז"ל. לאמי אין נכסים כאלה ואחרים פרט לאוטו חשבון משותף לכן לא עשינו כלום, השאלה היא במידה ונרצה לפרוע את ההלוואה אם התכנית חסכון הבנק יסכים או שצריך לעבור פרוצדורה מסויימת. נכון לעכשיו החשבון פעיל רגיל. פשוט שם הבעלים הם אבי ויורשי אמי שהם אני אחי ואבי.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:16, 13 ביולי 2015

  לגבי סילוק ההלוואה - אני מניח שאם יש סעיף אריכות ימים בחשבון, ניתן יהיה לסלק את ההלוואה מן הכספים בחשבון. אבל זאת החלטה שהבנק יחליט.

  שימו לב, שכל עוד לא תוציאו צו ירושה לאמכם, לא ניתן יהיה לסגור את החשבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.