איזו צוואה עדיפה שני עדים , נוטריון , או מה? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • המודאגת

  נשלח ע"יהמודאגת 15:37, 12 ביולי 2015

  אני אכלתי אותה ושנים מררתי וממררת בבכי על מה שקרה לי איננו רוצים שזה יקרה לבן שלנו מה עדיף מה מומלץ לעשות , ידוע לי שכול צוואה אפשר לתקוף , אך איזה עדיפה ואיך לחזק אותה במקסימום תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:31, 13 ביולי 2015

  אלו שתי דרכים לעשיית צוואה. מבחינה משפטית הן שוות ברמתן. לכל אחת יש יתרונות וחסרונות, שהפורום אינו מסגרת מתאימה לפרוטן. לפני עשיית צוואה צריך להתייעץ עם עורך דין בעל נסיון בענין. אני נוהג להמליץ על צוואה נוטריונית. אבל לעתים הבחירה בדרך אחת על פני האחרת נובעת משיקולים שאינם משפטיים, אלא אישיים וגם לכך יש חשיבות.

  יש לזכור שצוואה נבחנת בשני הבטים: דרך עשייתה ותוכנה. צוואה ראוי שתעשה לאחר שיקול דעת ומחשבה יתרה.

  אם הצוואה נעשתה כדין, קשה לתקוף אותה.

  יש חשיבות גם לתוכן הצוואה ולניסוחה. רצוי מאוד שצוואה תכתב בלשון פשוטה וברורה ובמשפטים קצרים וברורים. אין חשיבות לכל מיני הקדמות נמלצות בעברית גבוהה, שיש עורכי דין שנוהגים למלא בהן דפים של צוואות. יש חשיבות שההוראות תהיינה ברורות ונכונות ומתאימות לעובדות. יש חשיבות שכל הפרטים (שמות ומספרי זהות של יורשים וכן מספרים מזהים של נכסים כמו מספרי רישוי לרכב או גוש וחלקה לנכסי מקרקעין) יהיו רשומים בדיוק.

  ויש לזכור שצוואה נעשית על רקע של עובדות קיימות ומצב משפטי נתון. לעתים חלים שינויים במצב כלכלי או משפחתי או חוקי (למשל - דיני מסים) שמשפיעים על הצוואה. לכן רצוי לבחון כל צוואה אחרי כל שינוי שכזה ולשאול האם אין צורך לרענן אותה ולהתאימה למצב קיים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.