• אילנה

  נשלח ע"יאילנה 01:17, 20 ביולי 2015

  שאלה: האם בצוואה שנערכת בכתב יד יש יתרון לאימות נוטריוני? האם יש צורך באימות חתימה ע"י עדים? מטעם מי אמורים להיות העדים וזהותם? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:14, 20 ביולי 2015

  יש ארבעה סוגי צוואה. העיקריים הם צוואה בעדים, צוואה בפני נוטריון וצוואה כתב יד. צוואה בכתב יד מקבלת תקפה מהיותה כולה כתובה בכתב ידו של המנוח בלבד וחתומה על ידו. אם מצרפים לצוואה בכתב יד אימות עשיית צוואה בפני נוטריון היא הופכת לצוואה בפני רשות/נוטריון ואין משמעות להיותה כתובה בכתב היד.
  עדים לצוואה הם עדים לטובת הצוואה והמצווה. הם אינם "עדים מטעם". המצווה יכול להביא עדים לפי רצונו ויכול עורך הדין שמסייע לו להציע עדים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.