נטילת הלואה עבור קטין והחזרתה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל שמיר

  נשלח ע"ימיכל שמיר 13:21, 20 ביולי 2015

  קטין שירש, אחרי פטירת אביו, יחד עם 2 אחיו הבגירים (מנישואין קודמים של האב), חברה שבבעלותה בנין. האם יכולה אמו של הקטין (שהיא האפוטרופסית) ליטול הלואה (בנקאית, פרטית או משכנתא) על מנת לקנות את חלקם של האחים הבגירים בנכס, למכור את הנכס במוקדם או במאוחר (תוך כוונה למקסם את שווי הנכס), ולהחזיר את ההלואה מתמורת המכירה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:24, 20 ביולי 2015

  ככלל ובעקרון - פעולות עבור קטין ובשמו הכרוכות ברכישת מקרקעין או מניות חייבות באישור של בית המשפט למשפחה. ללא אישורו אין תוקף לפעולות אלו והאפוטרופוס נושא באחריות אישית להן.

  יש להגיש בקשה לבית המשפט עם פרוט רב של העובדות ועם נתונים רבים. גם האפוטרופוס הכללי יהיה מעורב בדיון זה. צריך להוכיח לבית המשפט את התוכנית העסקית ומדוע יש בה להועיל לקטין ולשפר את מצבו ולהסביר מהי מידת הסיכון לקטין במקרה של תקלה משפטית או כשלון כלכלי.

  טובת הקטין ואי חשיפתו לסיכונים אמורות להיות שיקולים עקריים של בית המשפט למשפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.