ירושה צוואה של סבי לאבי ז"ל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מאי

  נשלח ע"ימאי 23:14, 11 באוגוסט 2015

  שלום, אבי היה בן בכור מושבניק, האח לקח את המשק אמר שייתן רווחים מהמשק ולא ניתן דבר לאבי ז"ל אין צוואה כך אומרים האחים , במות הסב והסבתא שלי הבית עבר לבן הממשיך שבנה בית ליד הסב והסבתא אף פעם לא ראינו צוואה , נשלח לאח שבנה את ביתו ליד הסבתא וסבא שלי מכתבים מעו"ד בדבר חלק מהקושה אך לא התקבל מענה רק קללות ואיומים , היוםלאחר מות אבי אני מעוניינתלדעת מה הזכויות שלנו זה לא הרווחים כמו העקרון אודה להכוונה לאן לגשת יש לי את תעודת הפטירה של סבי וסבתי ( נאמר לנו לא פעם שהחתמה נעשתה ע"י איומים על ההורים ) מה עושים ? סבי וסבתי ואבי אינם בחיים , אני יודעת שאבי לקח מכך ללב חלה בסרטן .אשמח להכוונה איך להוציא צוואה ? איך לברר מיהו הבן הממשיך לא קיבלנו אף פעם שום מסמך .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:48, 12 באוגוסט 2015

  יש הבדל גדול בזכויות בין מושבים מסוג אחד בהם לא ניתן להעביר זכויות בירושה לבין כאלה (מושבים ותיקים בדרך כלל מלפני קום המדינה) בהם כן ניתן להעביר זכויות בירושה.
  מומלץ לפנות לועד של האגושה השיתופית של המושב ולברר שם את העברות הזכויות. מקום נוסף לברור - ברשות מקרקעי ישראל. לפי המחוז בו נמצא המושב.
  בכל מקרה - מומלץ שתפני לעו"ד בעל ידע ונסיון בהעברת זכויות במושבים ובירושה במושבים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.