צו איסור דיספוזיציה בחשבון בנק - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מילקי

  נשלח ע"ימילקי 12:36, 18 באוגוסט 2015

  אם בחשבון בנק ניתן הנ"ל לצורך חלוקת כספי עיזבון בחשבון בבנק, האם אחד השותפים לחשבון אשר קיבל הטבת ני"ע לפטור מעמלה עד הנ"ל ופתח חשבון בבנק אחר, יכול להסיר את ההטבה משם ולהעבירה לחשבונו הפרטי בבנק אחר? (אותו אחד הוא עובד לשעבר של הבנק) האם מותר לבנק להעביר את ההטבה כשקיים איסור דיספוזיציה לחשבון? (המשמעות היא שתתווסף לשאר היורשים עמלת ני"ע שלא הייתה קיימת בזמן איסור הדיספוזיציה) תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:08, 23 באוגוסט 2015

  להבנתי "הטבה" כמתואר בשאלה היא זכות אישית של אותו יורש במעמדו כעובד לשעבר של הבנק. אם צדקתי הרי שהוא יכול לעשות כרצונו בהטבה. צו האיסור מכוון כלפי מישהו ונועד למנוע העברת זכויות. יש לבחון את נוסח צו האיסור, לבחון אם קוימו התנאים לפיהם ניתן הצו והאם הצו כלשונו מכוון כלפי הבנק וגם חל על "הטבה" אישית של אחד השותפים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.