אח "חולה" - האם בר הורשה? / האם נדרשת צוואה ? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 17:08, 15 בספטמבר 2015

  שלום חברים, לארוסתי אח "חולה ", אשר מטופל במוסד חוסים ושוהה שם על בסיס קבוע, בנוסף מטופל בכמות נכבדת של תרופות על בסיס קבוע, לאימי היה מקרה דומה עם אחיה החוסים והעניין הוסדר במסגרת צוואה אשר מינתה את אימי לאופוטרופוס של האחים תוך העברת כל הירושה אליה בלבד. האם גם במקרה לעיל זהו הפתרון? האם רמה כזו או אחרת של סכיזופרניה או מחלה בסגנון הופכת את אחיה של ארוסתי ל-לא בר הורשה - דבר אשר מייתר את הצוואה? או שמא היא נדרשת בכל מקרה? כיצד ניתן לאבחן את הגבול בו אחיה נחשב או לא נחשב בר הורשה? והאם בכלל יש צורך אם זוג הוריה יחליטו כי היא היורשת היחידה ותשמש כאופטרופוס של אחיה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:54, 16 בספטמבר 2015

  כל אדם יכול לרשת אפילו הוא חולה נפש או חולה אחר ברמה הגרועה ביותר. הזכות לרשת היא מכח חוק הירושה או צוואה ואינה תלויה במידת הבריאות של היורש.

  ההורים המורישים יכולים לבחור אם להוריש לבנם החולה או לא להוריש לו דבר - זאת זכותם. אם אכפת להם מילדם, יורישו לו או ינקטו פתרון אחר להבטחת עתידו של החולה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.