הסכם חלוקת עזבון עם קטינים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • צילה

  נשלח ע"יצילה 13:41, 16 בספטמבר 2015

  שם תוכן הודעה: נחתם הסכם חלוקת עיזבון בין האחים כשיש קטינים יורשים. בית המשפט עדיין לא אישר את הסכם חלוקת העיזבון - בעוד 3 חודשים אחד היורשים יהיה בן 18 שנים - מכיוון שבית המשפט עדיין לא אישר את ההסכם - האם בגלל שהיורש הקטין יהיה בן 18 שנים תהיה לו זכות לבטל את ההסכם בטענה שהוא מתנגד? או ההסכם שנכרת בהיותו קטין מחייב את היורש הנ''ל?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:59, 16 בספטמבר 2015

  כאשר נעשית עסקה בשמו של קטין ואפילו ניתן אישור בית משפט לעסקה, ולאחר שהגיע לבגרות הקטין מגלה כי העסקה נגדה את טובתו, הוא יוכל לפנות לבית המשפט בבקשה לבטל את העסקה. בית המשפט יוכל להתערב אם ימצא שכן טובתו של הקטין לא נשקלה כלל או שנתונים מהותיים הנוגעים לעסקה ולאישורה הוסתרו מבית המשפט המאשר. ייתכן גם מצב בו התברר כי האפוטרופוס של הקטין נמצא בניגוד עניינים עם הקטין ואף אחד לא העמיד את בית המשפט על ניגוד עניינים זה - גם זאת יכולה להיות עילה לביטול או להתערבות אחרת. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.