האלמן השכיר את הדירה שהיא 3/4 שלי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אסנת

  נשלח ע"יאסנת 10:03, 27 בספטמבר 2015

  בס"ד חג שמח , אני בת יחידה ואמא ז"ל השאירה לי בשלמות את חלקה ,3/4 , בדירה וישנו סעיף שמאפשר לאלמן שלה לגור בדירה כל עוד הוא לבד וללא בת זוג , יש צו קיום צוואה , בתחלית השנה האלמן ללא ידיעתי השכיר את הדירה ועבר לעיר אחרת מה עלי לעשות ? תודה מראש וחג שמח

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:32, 27 בספטמבר 2015

  בערון זכויותייך בדירה כפופות לזכויות האלמן כפי שהוגדרו במדוייק בצוואה. לשון הצוואה המדוייקת היא הקובעת. ייעוץ נכון אפשר לתת לך רק לאחר עיון בצוואה בשלמותה.
  בהנחה שמה שכתבת הוא העתקה מדוייקת של ההוראה בצוואה ובהנחה שאין בצוואה או אין משתמעות ממנה הוראות אחרות וזכויות אחרות, האלמן אינו רשאי להעניק לאחרים זכות שימוש בדירה. את יכולה לדרוש מהשכורים שישלמו לך את דמי השכירות ו/או לדרוש מהם פינוי של הדירה. בהעדר הענות - יש בתי משפט.

  תגובה
 • 11:39, 29 בספטמבר 2015

  תודה רבה לך וחג שמח , אין סעיף נוסף בצוואה ואכן זה מה שכתוב , האם לדעתך עדיף לפנות קודם לשוכר ? האם אני יכולה לפנות לבד לבית המשפט לענייני משפחה ולדרוש פירוק שיתוף ואת חלקי בשכ"ד רטרואקטיבי ? שוב תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:27, 29 בספטמבר 2015

  ראשית - הדברות עם השוכר היא דבר טוב ועשויה לחסוך סכסוכים. וחוץ מזה ראוי מראש לברר את עמדתו. ייתכן ויש לו ענים לעזוב. ייתכן והוא שוכר טוב שייטב לך אם יישאר.

  שנית - לגבי פניה לבית משפט: אין חובה לשכור שרותי עו"ד. אם את סבורה שאת יודעת מה לעשות וכיצד לעשות זאת באופן נכון - , עלי והצליחי.

  תגובה
 • 08:18, 30 בספטמבר 2015

  אני מאד מעריכה , חג שמח לך וכל אשר תעשה יצליח

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.