התחלת הזמן של דירה מירושה שלא נמכרה לעניין תשלום מס - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 09:38, 29 בספטמבר 2015

  לעו"ד שלום על פי הפירסומים בתקשורת הממשלה רוצה להטיל מס על דירה מירושה שלא תימכר בתוך שנתיים. השאלה היא ממתי מתחילים לחשב את הזמן ? ממתי שאדם נפטר? לאחר שקבע הרשם המשפטי מי היורש ? לפעמים יש צורך במשפטים וכו' לקבוע את היורש וזה תהליך ארוך . . ואם אחד היורשים (שישלם לשאר היורשים כסף) רוצה להעביר את הדירה לילדיו ? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:40, 29 בספטמבר 2015

  הפטור ממס על דירת ירושה קבוע בחוק מיסוי מקרקעין. כדי לשנות או לבטל פטור זה יש לשנות את החוק. שינוי חוק נעשה בכנסת ישראל. נוסח החוק כפי שהתקבל בכנסת הוא הקובע - לא החלטת הממשלה וכמובן שלא הפרסום בעיתונות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.