כיצד לברר ולוודא רשמית וחוקית עצם קיומה של צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טליה

  נשלח ע"יטליה 02:35, 11 באוקטובר 2015

  לעורך הדין גדות שלום , רציתי לשאול בקצרה כיצד ניתן לברר בודאות את עצם קיומה של צוואה בדרכים החוקיות והמשפטיות המקובלות ? זאת, במקרה בו אכן ישנה היכן שהוא צוואה שערך המנוח בימי חייו, שעליה ככה"נ שם/ה את ידם מישהו מבני המשפחה, המסרב בה בעת חלוק את עצם קיומה של הצוואה ותוכנה עם שאר בני המשפחה הנמנים על היורשים החוקיים עפ"י דין . תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:54, 12 באוקטובר 2015

  הפתרון הוא להגיש בקשה לצו ירושה למנוח. המחזיק בצוואה ייאלץ לחשוף אותה ולהגיש התנגדות וגם בקשה לקיום הצוואה שבידיו. אם לא ייעשה כן, יינתן צו ירושה לפי חוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.