• אורלי

  נשלח ע"יאורלי 16:58, 24 באוקטובר 2015

  רונן,שלום לך.לאבא שלי יש דמנציה.לפני שלושה שנים הורים כתבו צוואה.השאלה שלי,האם אחיות שלי יכולות לערער על הצוואה בגלל דמנציה של אבא?ועכשיו גם קבעו שיש לו אלצהיימר מלפני שנתיים,זה יכול לגרום לבעיות עם הצוואה?תודה מראש ושבוע טוב.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות,מנהל הפורום

  16:12, 26 באוקטובר 2015

  כאשר אדם מבקש להתנגד לקיומה של צוואה, יחפש אותו אדם כל תרוץ אפשרי לצורך התנגדות לצוואה. מקובלות מאוד טענות בדבר מצב רפואי של המצווה. מכאן ואילך זאת רק החלטה של אחיותייך האם להתנגד או לא. טענה בדבר דמנציה היא טענה טובה נגד קיום צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.