מס על דירת ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 11:53, 5 בנובמבר 2015

  לעו"ד שלום רב לאבי ז"ל היתה דירה יחידה שנקנתה לפני 50 שנה. אני היורש והדירה הזאת תהיה דירה שניה שלי, האם מוטל מס על הירושה בזמן המכירה של הדירה הזאת ? שאלה נוספת איך נקבע מחיר שבח של דירה היום לצורך תשלום המס אם היא נקנתה לפני המון שנים , הרי יש היום מחיר שוק , והאם עו"ד יכול לחשב מראש את מחיר השבח ? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:24, 5 בנובמבר 2015

  נכון להיום אין מס על ירושות בישראל.

  שבח של דירה נקבע כמו כל רווח הון: ההפרש בין עלות הרכישה, הוצאות הרכישה והשבחות הנכס ממודד ליום המכירה (בניכוי פחת, אם קיים) לבין מחיר המכירה בניכוי הוצאות מכירה המותרות בניכוי מן השבח.

  עו"ד בעל ידע במיסוי מקרקעין ידע על מחיר המכירה ושאר הנתונים יוכל לחשב את מס הש

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.