הסכם פשרה בין יורשים/פסיקתא - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רובינא אוה

  נשלח ע"ירובינא אוה 18:28, 15 בנובמבר 2015

  שלום רב, ביום קד"מ ובהתאם למתווה ביהמ"ש חתמנו על הסכם פשרה בין ירושים בפני השופ' שקיבל פס"ד באותו מעמד. מי אמור מתוקף תפקידו להגיש את הפסיקתא למתן צו קיום צוואה? ב"כ בייצוג ההתנגדות למתן הצו או מנהל העזבון? במידה וההסכם יופר מסיבה כלשהיא (לא הובטח ע"י נציגי) האם ניתן להגיש בכל זאת את התיק להוכחות בגין הנ"ל? אודה מראש על תשובה מהירה. בכבוד רב, רובינא

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:41, 16 בנובמבר 2015

  משהסכם קבל תוקף של פסק דין הרי יש לך פסק דין. אם מי מהצדדים לפסק הדין מפר אותו, כמוהו כמי שהפר כל פסק דין של בית משפט. אם ההסכם כולל הוראות למקרה של הפרת ההסכם, יש לפעול לפיהן.

  אין קביעה בחוק מי יערוך פסיקתה. כל אחד מהצדדים שהיה שותף לפסק הדין יכול להכין פסיקתה. מומלץ שמכין הפסיקתה יעבירנה לעיון הצדדים האחרים לתגובתם, לפני הגשתה לבית המשפט.

  תגובה
 • 18:06, 16 בנובמבר 2015

  כהמשך להסכם פשרה בין יורשים
  שלום רב, תודה רבה לתשובה המהירה. לצערי לא קיבלתי מענה לגבי השאלה הבאה: במידה והסכם הפשרה יופר מסיבה כלשהי (יוגש ע"י הצד שמנגד להכרעת ביהמ"ש ויוכרע ע"י ביהמ"ש לטובת הצד שמנגד)? האם ניתן בכל זאת להגיש את התיק להוכחות בגין ההתנגדות למתן קיום צוואה בגין הפרת ההסכם כנ"ל?

  בתודה מראש,
  רובינא

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:28, 16 בנובמבר 2015

  משבית המשפט אשר את ההסכם ונתן לו תוקף של החלטת בית משפט, הרי יש ביניכם פסק דין. לאחר שניתן פסק דין, אין פותחים את התיק שוב ובעקרון אין צורך להוכיח דברים שהוסכמו ונכללים בהסכם שאושר. אם ההסכם מופר, הרי שמדובר באי קיום פסק דין של בית משפט. לכך יש פתרונות משפטיים שונים. הבחירה באיזה מהם יש לנקוט תלויה במשתנים רבים: תוכן ההסכם, סוג ההפרה הפתרון המשפטי שמבקשים להשיג ונסיבות אחרות שעשויות להשפיע על ההחלטה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.