חלקה של ידועה בציבור בירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 17:01, 16 בנובמבר 2015

  אבי , כיום קשיש בן 80, חי בעשור האחרון עם אשה שמקבלת ממנו תשלום חודשי. לפני כשנה ערך צוואה בה ציווה את דירתו וכל רכושו לשלושת ילדיו. כעת האשה רוצה להינשא לו על מנת להבטיח לעצמה זכויות עתידיות בקרן הפנסיה שלו לאחר לכתו. האם הצוואה מספיקה על מנת להבטיח שלאחר לכתו כל הדירה תחולק לילדיו ? או שהאשה תוכל לטעון שהיא זכאית למחצית מהדירה גם אם היא אינה מוטבת עפ"י הצוואה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:23, 16 בנובמבר 2015

  , תשובות לשאלותייך: בעקרון הצוואה מספיקה וגוברת על כל דבר אחר. החריג - יש לוודא שלמרות הצוואה אבא אינו עושה שום עסקת מתנה ואינו נותן לה במתנה חלק מהדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.