דיון מחדש בצו ירושה לאחר הסתלקות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 10:44, 23 בנובמבר 2015

  האם לאחר שאדם הגיש מרצון תצהיר הסתלקות מירושה וצו הירושה אושר ונחתם ע"י הרשם לענייני ירושה, יכול אותו אדם להתחרט ולחזור בו ולהגיש ערעור או בקשה לדון בעניין מחדש ? במידה וכן, תוך כמה זמן ניתן להגיש הערעור ? והאם יש סיכוי לזכות בערעור ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:14, 23 בנובמבר 2015

  בעקרון ייתכן הדבר. אפשר לבקש את תיקון או ביטול אותו צו ירושה שניתן. הבעיה היא לשכנע את הרשם שנתן את הצו שאכן יש סיבה טובה לשנות מהצו שנתן. הסיבה צריכה להיות מאוד טובה. "התחרטתי" היא לא סיבה טובה מספיק.

  תגובה
 • 08:30, 25 בנובמבר 2015

  שם תוכן הודעה: תודה על התשובה המהירה. אבקש לדעת תוך כמה זמן ניתן להגיש ערעור ?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.