תצהיר זהות יורש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורטל

  נשלח ע"יאורטל 12:43, 29 בדצמבר 2015

  שלום רב, לאחרונה הגשתי בקשה לצו קיום צוואה בעניין עזבונה של אימי. אחי נפטר לאחר אימי ולא ניתן עדיין צו ירושה בעניינו. אתמול קיבלנו מכתב מהיועמ"ש שיש לפרט בתצהיר את זהות יורשיו על פי דין של אחי . שאלתי היא מי צריך להיות חתום על התצהיר שמפרט את היורשים? אני או אחד האחים או העו"ד ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:00, 29 בדצמבר 2015

  הכלל לגבי תצהירים הוא שעדיף תצהיר שניתן על ידי מי שקרוב ביותר לענינים הנדונים. אם קשה להשיג אדם כזה או שאין לו ענין בשיתוף פעולה, ייתן את התצהיר מי שמוכן ויכול. לצורך הענין גם את יכולה לתת התצהיר

  תגובה
 • 14:16, 29 בדצמבר 2015

  ראשית תודה על המענה המהיר,
  בנוסף, רציתי לשאול האם בתצהיר שבו ארשום את יורשיו על פי דין, יש לרשום את בת זוגתו של אחי ז"ל? יש לו 2 ילדים מגרושתו ואני לא יודעת האם בת הזוג נחשבת ידועה בציבור ויש לה זכויות..
  תודה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.