ילדים מנישואין קודמים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 08:29, 2 בפברואר 2016

  שלום רב, אבי התחתן בשנית והביא 2 ילדים משותפים, בעוד שלזוגתו היו 2 ילדים מנישואיה הקודמים. כעת משנפטר הבנתי שלפי צו הירושה חצי מהבית שייך לה והיא מקבלת עוד חצי מהחצי שאמור להתחלק בינינו האחים הביולגים 4 במספר. האם זה נכון? הגיוני שהיא תקבל 75% מהבית? הרי כשהיא תמות ילדיה שהם לא הבילוגים של אבי יקבלו את החלקים הנותרים.. אשמח לתשובה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:31, 2 בפברואר 2016

  נכון שבהעדר צוואה בת זוג מקבלת חצי מעזבון המנוח והחצי האחר מתחלק בשוויון בין כל ילדי המנוח. לכן - השאלה הראשונה היא מה היה מצב הזכויות בבית ערב פטירתו של אביך. בהתאם ניתן לדעת למה זכאית האלמנה.

  תגובה
 • 13:14, 3 בפברואר 2016

  צר לי אך לא הבנתי למה הכוונה מצב הזכויות
  אודה להסבר

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.