עיקוב במימוש צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 14:28, 2 בפברואר 2016

  הוריי הלכו לעולמם בהפרש של חודשיים. בצוואה ההדדית שנערכה ב 1998 הורישו את רכושם אחד לשני ואם שניהם נפטרים לשלושת ילדיהם. היות ואחד האחים ניתק כל קשר עם המשפחה למעלה מ 20 שנה ,לאחר פטירת האב שינתה אימנו את הצוואה וגרעה את האח מהצוואה ובמקומו ציינה סכום מסוים לכל הנכדים. שתי הצוואות אושרו ע"י רשם הצוואות. היום הבנק אינו מאשר את מימוש הצוואה ודורש מאיתנו לפנות לבית המשפט לקבלת החלטה בנדון. האם אין חוק שכאשר אחד מהמורישים נפטר הירושה עוברת אוטומטית לבן הזוג והא יכול לשנותה ככל שיחפוץ? האם הבנק יכול לעקב לנו כספים המגיעים לנו (למעלה משנה) ולנהוג בכסף כבשלו? החשבון הוא בבנק הפועלים. ברור לנו כי פניה לבית המשפט תמשוך את מימוש הצוואה עוד מספר שנים. יש לנו עורך דין שלא ממש עוזר בנדון.נודה על המלצה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:28, 2 בפברואר 2016

  לבנק בדרך כלל לא אכפת לאן ילך הכסף ובלבד שהבנק לא יהיה חשוף לתביעה משפטית מצד אחד היורשים לפי הנוסח המקורי של הצוואה . אם מו"מ עם הבנק לא הועיל, אין ברירה אלא לפנות לבית המשפט בתביעה נגד הבנק. הבנק רוצה צו של בית משפט המוטרה לו לאן להעביר הכסף לצורך הגנה של עניינו העצמי. אם עורך הדין הנוכחי אינו עוזר, פנו לאחר.

  תגובה
 • 20:59, 2 בפברואר 2016

  תודה רבה על תשובתך.
  האם יש דרך לשכנע את הבנק לחלק את הירושה תוך התחייבות כי אנו נישא בכל הוצאה משפטית במקרה והיורש השלישי יחליט לתבוע את חלקו?
  או לחליפין , שחרור החלק היחסי של שאר היורשים והותרת החלק של היורש השלישי עד להחלטת בית משפט?
  כמה זמן הליך משפטי יכול לארוך?
  תודה רבה על העזרה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:21, 3 בפברואר 2016

  "דרך לשכנע את הבנק" - לפנות ולדבר או לכתוב מכתב.

  הליך משפטי - אני מניח שלא יארך זמן רב, כי כפי שכתבתי לבנק אין ענין אמיתי בניהול הליך, אלא רק להשיג הגנה מפני כל תביעה אפשרית של יורשים אחרים. בהנחה שאני צודק - מספר שבועות או חודשים בהתאם ליומנו של השופט אליו יגיע התיק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.