בקשה מבית משפט לקבל את הוצאות המשפט במזומן - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שולה ר.

  נשלח ע"ישולה ר. 13:04, 8 בפברואר 2016

  שלום לעו"ד הנכבד. בפסק הדין נכתב, כי על החייב לשלם הוצאות משפט בסך .-50 אלף ש"ח, כאשר הכסף ישולם בעתיד,מכספי מכירת הנכס שבעיזבון. כעת,חודשיים לאחר פסק הדין,הזוכה טוען כי איננו מצליח למכור את הנכס שבעיזבון, וביקש מביהמ"ש שיאשר לו לקבל את הוצאות המשפט במזומן ,לאלתר. השופטת לא אישרה את הבקשה , אבל הציעה לזוכה לגשת לייעוץ בנושא בהוצאה לפועל. ברצוני לברר האם דרך ההוצאה לפועל ,ניתן יהיה לדרוש את כסף באופן מיידי ? או שזה בלתי אפשרי,כי הם מתייחסים רק על פי פסק -הדין? בתודה מראש, שולמית בברכת יישר -כוח ,על הפורום הטוב והמועיל.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:57, 14 בפברואר 2016

  מנגנון ההוצאה לפועל מכונה כיום" רשות לאכיפה ולגביה". סמכויות הרשות הן לגבות מה שנפסק בפסק דין לפי פסק הדין. אין להם סמכות לחרוג מההוראות שבפסק הדין. אם הזוכה טוען שאינו יכול למכור הנכס, יש שתי אפשרויות: האחת לבקש בבית המשפט למשפחה למנות כונס נכסים למכירת הנכס. השניה היא להגיש את פסק הדין לביצוע באמצעות לשכת ההוצאה לפועל. גם להם יש סמכות למנות כונס נכסים למכירת נכס.
  בכל מקרה ההוצאה לפועל או הרשות אינן משלמות כסף מזומן וביד. כל תשלום בהוצאה לפועל מבוצע רק ממה שנגבה בפועל.

  תגובה
 • 19:30, 20 בפברואר 2016

  תודה רבה רבה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.