יורשים מצד אחד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 18:33, 14 בפברואר 2016

  שלום ברצוני לברר לגבי נכס של סבי אז ככה: סבי התחתן פעמיים מאשתו הראשונה יש לו 4 ילדים ומאשתו השנייה 8 ילדים. הנכס היה שייך לעמידר ולאחר שנפטר לפני 30 שנה בערך אז אשתו השנייה קנתה את הבית והיא נפטרה לפני שנה השאלה שלי כזו: אני אחד היורשים מאשתו הראשונה האם יש לי איזו זכות לגבי הירושה על הבית שהרי אשתו השנייה קנתה את הבית גם בזכות שלו על הבית? תודה רבה אם אפשר תשובה עם מקורות ושוב תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:39, 14 בפברואר 2016

  ראשית יש לבדוק את מצב הזכויות של סבא אצל חברת עמידר - האם בכלל היתה לו זכות הניתנת להורשה? אם לא - התשובה ברורה. אם כן - יש להמשיך ולבדוק את המצב המשפטי, את חוזה הרכישה עם עמידר ואת עמדת עמידר לגבי הזכויות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.