דרישת תשלום הוצאות משפט - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ש.r.

  נשלח ע"יש.r. 08:44, 15 בפברואר 2016

  שלום לעו"ד גדות, ותודה לך על הפורום המועיל. ברצוני לברר האם דרך ההוצאה לפועל ,ניתן יהיה לדרוש את הוצאות משפט, באופן מיידי , וזאת,לאחר שבפסק הדין נפסק, כי על החייב לשלם הוצאות משפט ,רק לאחר שתהיה מכירת הנכס שבעיזבון. כעת,חודשיים לאחר פסק הדין,הזוכה טוען כי איננו מצליח למכור את הנכס שבעיזבון, ודורש לקבל את הוצאות המשפט עכשיו. השאלה שלי: האם הוא יוכל לדרוש את הכסף דרך ההוצאה לפועל ,למרות מה שנפסק בבית המשפט ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:17, 15 בפברואר 2016

  יש שאלה זהה מיום 08/02/2016 ותשובה שלי מיום 14/02/2016. נא לעיין שם. בעקרון אין מנגנון ההוצאה לפועל יכול לתת יותר ממה שבית משפט פסק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.